1/4 фіналу ЧС 2014 з футболу: нідерланди - коста-ріка

Заключний матч чвертьфіналу чемпіонату світу з футболу приймав бразильське місто Сальвадор 5 липня. За право виступати у півфіналі мундіалю билися збірні Нідерландів та Коста-Рики.
1/4 фіналу ЧС 2014 з футболу: Нідерланди - Коста-Ріка

Ця пара команд була єдиною, де був явний фаворит серед інших збірних, що грали на стадії чвертьфіналу. Нідерланди, перед стартовим свистком, виглядали краще, однак костариканці все ж мали право на продовження своєї футбольної казки.

Гра почалася з перевагою європейців. За перший тайм підопічні ван Гала створили безліч найнебезпечніших гольових моментів, але Навас виручав команду з Центральної Америки. Ван Персі, Снейдер, Депа мали гольові шанси, проте рахунок на табло до кінця першого тайму залишився нульовим. Гравці Коста-Ріки тільки зі стандартів пробували загрожувати воротам європейців, але це виглядало не так небезпечно, як хотілося б шанувальникам представників Центральної Америки.

У другій половині зустрічі голландці знову обрушили шквал атак на ворота суперника, а голкіпер Коста-Ріки продовжувати творити футбольні чудеса у воротах. Останні десять хвилин другого тайму видалися для костариканських футболістів вкрай важкими. На 82-й хвилині Снейдер ударом струсонув каркас воріт Коста-Ріки, на 84-й хвилині вже ван Персі з забійної позиції пробивав по воротах, проте знову виручив Навас.

На 90-й хвилині гравець Коста-Ріки Тейхеда на лінії воріт перегородив шлях м`ячу у ворота, після чого американців врятувала ще й поперечина.

90 хвилин зустрічі так і не виявили победітля. На табло горіли нулі, які ніяк не отображалітотальное перевага Нідерладов.

У додатковий час голландці продовжили облогу ворота суперників, а голкіпер Навас виручав знову і знову. Там, де голкіпер Коста-Ріки був уже безсилий, рятував каркас воріт. Так, Снейдер на 119-й хвилині міг забивати переможний гол, проте поперечина зіграла за Коста-Ріку. Правда, у костариканцев був один свій шанс забити в додатковий час. На 117-й хвилині Уренья отримав хороший пас від партнера і з меж штрафного голландців пробив по воротах. Голкіпер Сіллесен врятував Голландію.

Ігровий час матчу завершився нульовою нічиєю. Але можна констатувати, що рахунок був явно не по грі. Голландці мали мінімум п`ять шикарних шансів для взяття воріт суперника, однак все вирішили післяматчеві пенальті.

Перед серією 11-метрових ван Гал замінив голкіпера Нідерландів. На поле вийшов Тім Крул, який і став остаточним героєм зустрічі. Голландець відбив два пенальті, що дозволило одержати Нідерландам перемогу в серії 11-метрових з рахунком 4 - 3.

Нідерланди виходять у півфінал, де зустрінуться з командою Аргентини, а костариканці з гордістю залишають турнір командою, що не програла в п`яти зустрічах футбольного мундіалю нікому в ігровий час.