Що таке кубок гагарина

У світі командних видів спорту існує безліч трофеїв. Деякі кубки мають вже багату довгу історію і відомі на весь світ завдяки інтересам уболівальників до певних видів спорту. Однак існує трофей, який всього кілька років вручається команді-переможцю, але при цьому вже вважається одним з найпочесніших в історії світового спорту. Це Кубок Гагаріна.
Що таке Кубок Гагаріна

Кубок Гагаріна є найпрестижнішим хокейним трофеєм не тільки Росії, але і Європи. Цей кубок почав розігруватися в Росії з сезону 2008-2009 років. Трофей вручається переможцю ліги КХЛ (Континентальної Хокейної Ліги). Кубок названий на честь першого космонавта країни і всієї планети - Ю.О.Гагаріна. У розіграші трофею беруть участь по 8 команд західної та східної конференцій КХЛ. Кубок є перехідним, тому будь-який гравець команди-переможця може привести його в своє місто.

На самому кубку вигравірувано зображення Гагаріна в скафандрі. Зроблений він із срібла, важить 19 кг при обсязі в 12 літрів. Кожен хокеїст-переможець, включаючи тренерський склад, масажистів, лікарів отримує можливість доторкнутися до цього трофею і підняти його над головою.

Назви команд, які перемагали в плей-офф, вигравірувані по колу кубка. На днище підставки зображена емблема КХЛ.

Першим володарям кубку став клуб з Казані «Ак Барс», який переграв у фінальній серії ярославський «Локомотив». У 2014 році у фінал розіграшу Кубка Гагаріна пробився чеський «Лев», але програв «Металургу» з Магнітогорська.

Популярність розіграшу Кубка Гагаріна з кожним роком все більше зростає. Підтвердженням цього стають щорічні расшеренія КХЛ протягом вже кількох останніх сезонів. Багато хокейні команди Європи проявляють бажання вступити в КХЛ, щоб спробувати завоювати найпрестижніший трофей - Кубок Гагаріна.