Півфінал чм 2014 по футболу: нідерланди - аргентина

9-го липня в бразильському місті Сан-Паулу відбувся другий півфінальний матч між збірними Нідерландів та Аргентини. 60000 глядачів на стадіоні стали свідками дуже нервового матчу.
Півфінал ЧС 2014 з футболу: Нідерланди - Аргентина

У другому півфіналі глядачі побачили закритий футбол. Перший тайм розпочався неспішно, в такому темпі команди і зіграли весь матч. Головною характеристикою зустрічі можна назвати боротьбу за м`яч на кожному клаптику поля. Команди створювали щільність з гравців центральних і задній лінії, що зумовило дуже блекулю гру в атаці зірок нападу обох збірних. Капітан Аргентини Ліонель Мессі в черговий раз показав, що на серйозних і значущих іграх він не може допомогти національній збірній. Нападника південноамериканців просто вимкнув з гри Бруно Мартін Інді. Голландець весь перший тайм персонально опікав аргентинця. Лідери збірної Нідерландів ван Персі і Роббен теж не блесталі своєю грою. Можна говорити про те, що у команд було мінімум підходів до штрафної площі суперника, що закінчуються небезпечним ударом. Атакам обох збірних не вистачало гостроти.

Перший тайм завершився нецікавою, але нервової нічиєї без голів. Аргентинці трохи більше прагнули пробувати атакувати.

У другій половині зустрічі вже голландці забрали собі територіальну ініціативу. М`яч більше і краще тримався у підопічних ван Гала. Однак це не принесло ніяких плодів. Арьєн Роббен був все таким же непомітним, у ван Персі не виходило нічого, та й Снейдер не міг придумати що-небудь креативне в наступі голландців. Про контратаках Аргентини говорити особливо не доводиться. Південноамериканські футболісти помітно підсіли фізично (що обословілась перевага європейців). У Мессі і компанії рівним рахунком не виходило нічого. Складалося відчуття, що Аргентина без Ліонеля просто не знає, як розпоряджатися м`ячем у передній лінії.

90 хвилин зустрічі завершилися нулями на табло, що зумовило додатковий час. У першому овертаймі голландці мали повну перевагу в територіальному сенсі, однак небезпечних моментів не було. Другий додатковий тайм також не порадував уболівальників голами. Правда, вже в самому кінці Паласіо міг забити м`яч у ворота Нідерландів, але аргентинець не зміг реалізувати небезпечний вихід до воріт Сіліссена.

Гравці відіграли 120 хвилин без забитих м`ячів, тому доля путівки у фінал вирішувалася в спортивній футбольній лотереї - серії післяматчевих пенальті. Європейці поступилися 2 - 4. Голландці били першими. З чотирьох ударів тільки двічі вдалося послати м`яч у ворота, а два рази виручив Аргентину Ромеро. Південноамериканські футболісти були набагато точніше. Всі чотири м`ячі досягли мети.

Підсумкова перемога в серії пенальті виводить Аргентину у фінал мундіалю. Тепер глядачі зможуть побачити повторення битви Німеччина - Аргентина (фінал ЧС 1990 в Італії) у фіналі чемпіонату світу в Бразилії. Гравці Нідерландів будуть задовольнятися матчем за третє місце, в якому європейці зустрінуться з Бразилією.